Męskie portfele skórzane – galanteria w kieszeni każdego faceta

Zastanawialiście się kiedyś jaki procent papierów i innych szpargałów w męskim portfelu jest faktycznie w wykorzystaniu? Mała ankieta wśród znajomych wprawiła mnie w osłupienie. Panowie w pakowaniu dobytku do małego portfela śmiało konkurują z płcią piękną. U jednego znalazł się wielofunkcyjny scyzoryk, u drugiego obcinaczka do paznokci, jeszcze inny nosił kolekcję kart na szczęście… Wypchany portfel męski w kieszeni to wizerunkowa wtopa. Warto pomyśleć o portfelach slim!

Klasyczny męski portfel slim wallet

Panowie – na początek dobra rada: bądźmy praktyczni! Usuwając z portfela niepotrzebne przedmioty, znacznie zmniejszymy jego objętość, a co za tym idzie lepiej będzie się on prezentował w kieszeni. Skórzane portfele slim są idealne dla mężczyzn z klasą, którzy w każdym aspekcie łączą praktyczność z estetyką. Slim wallet zmieści w sobie zaledwie kilka kart (płatnicze, legitymacje pracownicze itp.), jak również dowód osobisty, prawo jazdy i kilka banknotów. Całą resztę pozornie istotnego dobytku warto przerzucić np. do schowka samochodowego lub skórzanej torb męskiej na ramię.

Fot. Męskie portfele skórzane (https://gentle-man.pl/87-meskie-portfele-skorzane)

Prostota skórzanej galanterii męskiej jest w niej najbardziej urzekająca. Portfel męski slim występuje na rynku zwykle w kilku klasycznych odcieniach brązu i czerni. Przełamanie w tym niewielkim męskim dodatku stanowi jasny, gruby szew oraz tłoczenie, zwykle znak markowy producenta. I to tyle. Slim wallet zmieścimy w każdej kieszeni, bez uczucia, że nieustannie coś nas uwiera lub przeszkadza np. w prowadzeniu pojazdu. Skórzany portfel tego typu to wdzięczny przedmiot latem, gdy korzystamy z krótkich spodni i mamy ograniczoną ilość miejsca w kieszeniach.

Skórzana męska bilonówka

Do łask wraca jeszcze jeden typ męskiego skórzanego portfela – tzw. bilonówka. Ma ona geometrię zbliżoną do trójkąta równobocznego z wdzięcznym zamknięciem na górnej powierzchni (zwykle w formie napy). Wielu dżentelmenów zapewne pamięta jeszcze chwile ze swoimi dziadkami, którzy właśnie w takich portfelach bilonówkach nosili drobne pieniądze. Szeleszczące po kieszeniach miedziaki nie świadczą dobrze o mężczyźnie – człowiek sprawia wówczas wrażenie nieuporządkowanego i niechlujnego. Przechowywanie gotówki w bilonówce je też przede wszystkim wygodne. Wygrzebywanie monet z odmętów kieszeni doprowadza momentami do białej gorączki. W portfelu slim bilonówce mamy wszystko w jednym miejscu – drobne zawsze można wysypać na dłoń i szybko dokonać opłaty np. na poczcie lub na bramce autostradowej.

Fot. Portfel typu bilionówka – sklep Gentle-Man.pl

Bilnówka ze skóry to portfel, który służy wiele lat. Solidne szwy, zamiast klejenia, zapewniają portfelowi odpowiednią elastyczność. Skóra licowana jest materiałem odpornym i trwałym, w dodatku praktycznie nigdy nie wychodzi z mody i od stuleci jest atrybutem mężczyzn, którzy cenią elegancję i klasę w swojej garderobie.

Portfele slim to doskonały pomysł na prezent. W ofercie polskich producentów i dystrybutorów męskiej galanterii jest spory wybór fasonów i kolorów. Oprócz klasycznych portfeli warto zwrócić także uwagę na zyskujące na popularności męskie wizytowniki oraz etui na karty płatnicze.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 1 / Średnia: 5,00 na 5)
Loading...