Tokotrienole – czym są i jakie mają właściwości? Poradnik zdrowotny

Z tym oryginalnym terminem można zetknąć się coraz częściej w sklepach z suplementami diety typu sklepswanson.pl, który posiada wiele rozmaitych preparatów certyfikowanych bazujących w głównym składzie na tytułowych, nietuzinkowo brzmiących tokotrienolach. Na czym jednak polega ich skuteczność działania i dlaczego warto uwzględniać ten ingredient w swej codziennej diecie? Sprawdź to w dalszych częściach artykułu.

tokotrienole

Sposób działania

Skuteczność regularnego dostarczania organizmowi tokotrienoli jest murowana, a potwierdzeniem tego okazują się badania medyczne licznie przeprowadzane na atestowanych, solidnych produktach typu te pochodzące od znanego producenta – marki Swanson. Co do konkretów, analizy eksperckie wykazują, że tokotrienole umożliwiają zachowanie właściwego poziomu cholesterolu, a także mają właściwości przeciwutleniające. Co więcej, przyczyniają się w znaczącym stopniu do wzrostu komórek. Ponadto, są niezawodnym środkiem w zwalczaniu śmiertelnych, przewlekłych chorób takich jak nowotwory czy udary mózgu. Zalecane są ze względu na redukcję homocysteiny, polepszają koncentrację, nie dopuszczają do utraty masy kostnej.

Konkretne właściwości

Niebywałą zaletą tokotrienoli okazuje się skuteczność w walce z chorobami sercowo-naczyniowymi. To także remedium dla osób po udarach. Zmniejszając poziom złego cholesterolu, poprawia w wyraźny sposób profile lipidowe. Chroni przed niedokrwieniem i zwiększa odporność systemu krwionośnego. Zabezpiecza mózg przed rozmaitymi uszkodzeniami do jakich często dochodzi na skutek udarów, a to dlatego, że spowalnia przemiany kwasu arachidonowego. W istotnym wymiarze przyczynia się do polepszenia zespołu metabolicznego.

Występowanie

Tokotrienole to nieodłączny składnik oleju palmowego, ale i ryżu, owsa, jęczmienia, czy orzechów i kiełek pszenicy. Niestety jednak nie wszystkie z powyższych produktów spożywczych są przez każdego chętnie wybierane do codziennego menu. Niektóre są silnie uczulające, więc rewelacyjnym środkiem zastępczym za zawierające tokotrienole artykuły żywnościowe okazują się wygodne i bezpieczne w zażywaniu kapsułki suplementowe od Swanson czy innego renomowanego producenta, który w swojej ofercie prezentuje konsumentom wyłącznie certyfikowany produkt najlepszej jakości.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 2 / Średnia: 5,00 na 5)
Loading...

Na podstawie 4201 opinii użytkowników, portal rozmiary.com.pl otrzymał średnio 4.95 z 5 gwiazdek.