Ile idzie list polecony ekonomiczny?

Listem poleconym zazwyczaj wysyłamy korespondencję, która ma charakter oficjalny lub biznesowy. W liście zazwyczaj przesyłamy dokumenty. Wysyłka tą drogą umożliwia nam zarówno śledzenie statusu listu, ale także potwierdzenie nadania czy odbioru.

Jak długo idzie list polecony ekonomiczny?

Wysyłka trwa praktycznie podobnie co zwykły list ekonomiczny, ale w tym przypadku mamy możliwość jej śledzenia i potwierdzenia nadania. Cała przesyłka do adresata trwa zazwyczaj do 3 dni roboczych po jego nadaniu w punkcie pocztowym. Reasumując, jeśli wyślemy list na początku tygodnia (poniedziałek / wtorek) to jeszcze w tym samym tygodniu adresat powinien otrzymać nadany list.

Inaczej jest zaś z listami poleconymi ekonomicznymi zagranicznymi. Tego typu nadania mogą iść nawet do 6 dni roboczych od nadania.


Tabela przesyłek listów

Rodzaj listu Czas dostarczenia
list polecony ekonomiczny krajowy do 3 dni roboczych od nadania
list polecony ekonomiczny zagraniczny do 6 dni roboczych od nadania

Wymiary i masa listów poleconych

Maksymalna waga jaką może mieć list polecony to 2 kg. Wymiary podzielone są na dwa gabaryty: A (maksimum: wymiary nie mogą przekroczyć podanych jednostek – wysokość 20 mm, długość 325 mm, szerokość 230 mm i B (maksimum: suma długości, szerokości i wysokości (grubości) 900 mm). Najczęściej listy polecone wysyłane są w kopertach. Lista i rozmiary kopert zaczynają się od C0 do C10.

Czy wiesz, że…

Po nadaniu listu poleconego otrzymasz potwierdzenie z numerem nadania w formie papierowej. Następnie wpisując numer nadania w specjalnie przygotowanym oprogramowaniu na stronie emonitoring.poczta-polska.pl będziesz miał możliwość śledzenia przesyłki. Dowiesz się dokładnie, gdzie i na jakim etapie przesyłki jest list polecony. W ostatnim etapie pojawi się również informacja o odbiorze. Poczta Polska dzięki trackingowi, który przygotowała na swojej stornie umożliwia klientom komfortowe i wygodne śledzenie.

Zobacz także:

list polecony ekonomiczny
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 28 / Średnia: 4,82 na 5)
Loading...