Jak wybrać męską bluzę?

Nadchodzą zimniejsze dni! Coraz częściej musimy chronić się przed chłodnym wiatrem oraz niższymi temperaturami, krótko mówiąc: jesień w pełni! A jak wygląda Twoja szafa przed okresem bardziej wymagającej aury? Trudno wyobrazić sobie garderobę dzisiejszego dżentelmena bez części stroju, jaką jest stylowa bluza sportowa.To doskonałe rozwiązanie na jesienny spacer, gdy słońce nie przygrzewa już tak mocno.

Jedną z charakterystycznych cech obecnej mody jest popularność krojów, pochodzących pierwotnie z branży sportowej. Bluzy tradycyjnie były odzieżą, jaką zawodnicy nosili po treningu lub przed nim. Dziś nie jest to już element zarezerwowany wyłącznie dla osób, związanych zawodowo z aktywnością fizyczną. Bluza to aktualnie często spotykana część codziennej stylizacji. 

Ważne cechy dobrej bluzy męskiej

Jak zabrać się za przemyślane zakupy odzieżowe? Najlepsze są naturalnie bluzy wykonane w całości z bawełny. Można tu pozwolić sobie na niewielki kompromis, i zdecydować się ewentualnie ma model ze skromnym dodatkiem elastycznych tkanin sztucznych. Dbajmy jednak o to, by zawartość bawełny była zawsze na poziomie minimum 80-90%.

Warto wiedzieć o istnieniu parametru, jakim jest gramatura. Gramaturę podaje się w gramach materiału na metr kwadratowy. Im jest wyższa – tym grubszy i mniej przewiewny będzie określony materiał. Warto sprawdzić jej wartość przed zakupem. Szczególnie dotyczy to zakupów internetowych, gdzie nie ma okazji do dotknięcia tkaniny własną ręką i samodzielnej oceny jakości materiału

Dojrzały mężczyzna będzie bardzo niekorzystnie wyglądać w za dużej, rozciągniętej bluzie z kapturem. Choć fascynują się nimi młodzi i dorastający chłopcy, po 30-stce trzeba jednak zachować pewną miarę. W przypadku przekroczenia tego wieku, szukajmy raczej bardziej stonowanych, dopasowanych do sylwetki wersji.

Jakie bluzy są modne w tym sezonie? Bluzy męskie na jesień 2019

Bardzo dużą popularnością cieszą się w tym sezonie bluzy z kapturem. Niekiedy pojawiają się też wersje z kominem, będące ciekawą wariacją na temat golfu. Jeżeli nie zdecydujemy się na komin, warto mieć na uwadze, by ściągacz pod szyją był maksymalnie dyskretny i nie wybijał się w żaden sposób z noszonej aktualnie stylizacji.

Innym często spotykanym wariantem męskiej bluzy są kangurki – rozpinane lub nie. Jeżeli jesteś odrobinę nieśmiały, i lubisz chować dłonie w kieszeniach albo po prostu łatwo marzną Ci ręce, kangurka będzie czymś właśnie dla Ciebie. Trzeba przyznać, że jest to dosyć młodzieżowy element. Jednak, przy zachowaniu odpowiedniego, dopasowanego kroju bluzy, charakterystyczna kieszeń na pewno nie zrobi złego wrażenia.

Tej jesieni modne są bluzy męskie od Dstreet nieco stylizowane na krój wojskowy. W połączeniu z wojskową kolorystyką, będziesz prezentować się bojowo (dosłownie!).

Warto też zaopatrzyć się w rozpinaną bluzę sportową. Stwarza to pole do popisu. Możesz założyć koncepcyjny lub tematyczny t-shirt albo ładną koszulę. Rozpinana wersja jest bardzo praktyczna – zawsze można ją zdjąć w mało kłopotliwy sposób, gdy uznasz, że warto tak zrobić.

Możliwości, jakie stwarza dzisiejszy rynek odzieżowy są bardzo szerokie. Pamiętaj że najważniejsze jest po pierwsze dostosowanie się do obowiązujących w danej sytuacji wymagań, jak również zwyczajnie to, jak się w danym stroju czujesz. 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 1 / Średnia: 5,00 na 5)
Loading...

Na podstawie 4201 opinii użytkowników, portal rozmiary.com.pl otrzymał średnio 4.95 z 5 gwiazdek.