Mała czarna to nie wszystko. Jak znaleźć idealną sukienkę wieczorową?

Przed Tobą wyjątkowa okazja, na której chcesz wyglądać olśniewająco? Wybierz sukienkę, która podkreśli Twoje atuty i sprawi, że będziesz czuła się jak milion dolarów.

Sukienka wieczorowa to kreacja, która po prostu musi robić wrażenie. W przeciwieństwie do sukienek dziennych ta powinna być uszyta ze szlachetniejszych materiałów, jak i cechować się oryginalną formą, kolorem, czy wzorem. Jej zadaniem jest przyciąganie wzroku oraz podkreślaniem atutów Twojej sylwetki.

Zastanawiasz się, jak dobrać sukienkę wieczorową? Skorzystaj z naszego poradnika i spraw, by oczy wszystkich były skupione tylko na Tobie. 

Dobranie sukienki do sylwetki 

Dobranie sukienki do typu sylwetki to absolutna podstawa, jeśli chcesz prezentować się oszałamiająco. Wyróżniamy kilka podstawowych typów kobiecych sylwetek: gruszka, klepsydra, jabłko, czy chłopięca. Zastanów się, którą z nich masz i przejdź do dobrania kreacji marzeń. Niezależnie od tego, jaką masz figurę, wystarczy, że dopasujesz do niej piękną sukienkę i zadasz szyku, gdziekolwiek się pojawisz.

Gruszka 

Gruszka to sylwetka, która cechuje się szerokimi biodrami i masywniejszymi udami, w połączeniu z wąską talią i ramionami. Tym samym na kobietach o takiej figurze świetnie będą wyglądały sukienki bez rękawów, dopasowane w biuście i talii, a jednocześnie rozszerzane w biodrach. Tak dobrana kreacja wyrówna dysproporcje sylwetki i podkreśli w niej tylko to, co najlepsze.

Klepsydra

Do tej pory klepsydrę uznaje się za kształt idealny, taka sylwetka po prostu zachwyca swoimi proporcjami. Mając taką figurę, możesz pozwolić sobie na naprawdę wiele kreacji, jednak doskonale atuty Twojej sylwetki wydobędą sukienki w stylu lat pięćdziesiątych. Te podkreślą dekolt, talię, jak i nogi. W końcu tej epoce dokładnie te wszystkie atuty były podkreślane — zarówno w strojach dziennych, jak i wieczorowych. 

Jabłko

Posiadaczki tej figury mają szerszą talię i bardzo zgrabne nogi, dlatego nie bez powodu powinny być one wyeksponowane. Dla kobiet o sylwetce jabłka poleca się sukienki z podwyższoną talią, co wizualnie wyszczupla tę strefę. Sukienka wieczorowa dla typu figury jabłko możesz być dłuższa z seksownym rozcięciem albo właśnie nieco krótsza, by podkreślić jeden z atutów, czyli nogi. Wybierz taki typ sukienki, w którym będziesz czuła się najbardziej komfortowo. 

Chłopięca 

Chłopięca sylwetka to taka, która jest szczupła, filigranowa i nie ma kobiecych krągłości. Nie jest to jednak szczególny problem, bo odpowiednio dobraną sukienką można wyczarować kobiece kształty. Dla chłopięcej sylwetki doskonale sprawdzają się sukienki w odważnych kolorach, z drapowaniami i marszczeniami.

Jakość, która zachwyca 

Kupując sukienkę wieczorową, kieruj się nie tylko modą, ale także i jakością kreacji. Zadbaj, by była ona wykonana z materiałów, które są komfortowe w noszeniu. Zwróć uwagę na wykończenie sukienki. Sukienka wieczorowa powinna mieć podszewkę, a także taki materiał, który nie prześwituje, ani nie eksponuje Twojej bielizny. Jeśli Twoja sukienka wieczorowa spełnia te kryteria, to możesz mieć pewność, że jesteś gotowa do wyjścia! 

Sukienka wieczorowa to wyjątkowa kreacja, której znalezieniu warto poświęcić nieco więcej czasu. Dobierz jej typ do swojej sylwetki, wybierz taką kreację, która będziesz się wyróżniać, a także zwróć szczególną uwagę na jej jakość. Niech nosi się z przyjemnością i zachwyca wszystkich wokół! 

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Bądź pierwszy! Oceń artykuł!)
Loading...

Na podstawie 4201 opinii użytkowników, portal rozmiary.com.pl otrzymał średnio 4.95 z 5 gwiazdek.