Zakupy online a oszczędność

Wszyscy szukamy sposobów na zaoszczędzenie pieniędzy. Czasami skupiamy się na ograniczeniu zużycia mediów, innym razem zmieniamy codzienne przyzwyczajenia. A co w przypadku zakupów? Czy naprawdę musimy nerwowo przeglądać promocje, aby zaoszczędzić trochę grosza?

Zakupy online

Coraz to popularniejszym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy są zakupy online. I mowa tutaj nie tylko o kupowaniu ubrań czy akcesoriów domowych. Również zakupy spożywcze możemy wykonać już z domu, sporo przy tym oszczędzając. W jaki sposób?

Konkurencyjne ceny

Warto sobie uzmysłowić, że ceny w sklepie internetowym i w sklepie stacjonarnym mogą być diametralnie różne. Wszystko za sprawą kosztów, które muszą ponieść tradycyjne sklepy, aby doszło do sprzedaży. W końcu należy posiadać odpowiedni lokal, opłacać go i dbać o niego. To wiąże się z kolei z dodatkowymi etatami. W efekcie ceny są wyższe – sklep musi przecież prosperować.

Sklepy internetowe ponoszą niższe koszta z tytułu obsługi klienta. Dzięki temu mogą zaproponować naprawdę konkurencyjne ceny. Wbrew pozorom nawet w supermarketach online, np. Bdsklep.pl, produkty spożywcze są znacznie tańsze od tych w stacjonarnych sklepach. Nie jest to więc domena konkretnego asortymentu, jakby to mogło się wielu ludziom wydawać.

Promocje

No dobrze. Skoro ceny są konkurencyjne, to pewnie trudno o dobre promocje, prawda? Na szczęście nie. Kolejnym sposobem na zaoszczędzenie pieniędzy jest sprawdzanie promocji. W sklepach online są one dość częste, a zdecydowana większość posiada osobną zakładkę na takie produkty. Przykładowo we wspomnianym już Bdsklepie znajdziesz kategorię “wyprzedaż”, a w niej blisko 200 przecenionych produktów.

Oszczędność czasu

Zakupy online wiążą się też z oszczędnością czasu, co dla niektórych może być niezwykle ważne. Kupując w sklepach stacjonarnych, trzeba się liczyć z co najmniej godziną poświęconą na tę czynność (zazwyczaj więcej). Na dodatek czas nie przeznaczamy tylko na zasadnicze zakupy. W końcu do sklepu trzeba też dojechać i potem z niego wrócić. Niestety, zazwyczaj trzeba też odstać swoje w kolejce. To bardzo niepraktyczne, zwłaszcza w dzisiejszych czasach pośpiechu.

A co z wysyłką?

“Wszystko pięknie, lecz do zakupów online należy doliczyć koszty wysyłki” – to oczywiście prawda, ale warto podkreślić, że rzadko jest to koszt przekraczający 10 zł. Ponadto większość sklepów oferuje różne formy dostawy. Możesz więc wybrać tę najwygodniejszą (nawet pod twoje drzwi). Czasami koszty wysyłki pokrywa też sklep, jeśli przekroczysz dany próg wysokości rachunku. Warto więc mieć to na uwadze, poszukując sposobów na zaoszczędzenie.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 2 / Średnia: 5,00 na 5)
Loading...

Na podstawie 4201 opinii użytkowników, portal rozmiary.com.pl otrzymał średnio 4.95 z 5 gwiazdek.