Gdzie warto otworzyć hurtownie odzieży?

Hurtownie odzieży to miejsca, w których zaopatruje się bardzo wiele firm. W zależności od typu sprzedawanej hurtowo odzieży, mogą to być sklepy typu lumpeks, firmy zatrudniające pracowników fizycznych, dla których potrzebne są ubrania robocze czy ochronne, a także firmy handlujące odzieżą. Gdzie warto otworzyć hurtownię, by mieć duży ruch w swoim biznesie?

Internetowa hurtownia odzieży

Hurtownia odzieży, które sprzedają towar za pośrednictwem internetu, to w dzisiejszych czasach naprawdę doskonały pomysł na biznes. Koszty prowadzenia sklepu internetowego czy hurtowni internetowej są bowiem niższe niż te, które wynikają z prowadzenia takiego biznesu stacjonarnie. Warto zatem przemyśleć rozpoczęcie swojej przygody z biznesowym hurtowym sprzedawaniem ubrań właśnie od prowadzenia hurtowni internetowej. W przypadku odzieży do sklepów typu second hand, bardzo ważne jest znalezienie dobrego dostawcy z zagranicy. Świetnie sprawdzają się tutaj dostawcy odzieży z krajów skandynawskich albo z Niemiec. Odzież ta ma bowiem zwykle dużo wyższą jakość w porównaniu do odzieży z Anglii. Właściciele niewielkich biznesów, którzy handlują odzieżą, galanterią oraz dodatkami, również chętnie zaopatrują się przez Internet. Ważne są dla nich bowiem konkurencyjne ceny – nie sprzedają na tak dużą skalę jak właściciele ogromnych sklepów sieciowych czy centrów handlowych. Im towar jest tańszy, tym lepiej. Najczęściej nastawiają się na niedrogie ubrania z Chin czy Bangladeszu.

Hurtownia odzieży stacjonarna

Równolegle do sprzedaży hurtowni przez internet, warto prowadzić również hurtownię stacjonarną. Powinna być ona zlokalizowana w miejscu, w którym znajdują się również inne hurtownie. Właściciele sklepów i biznesów z odzieżą, wybierając się po zatowarowanie kierują się również tym, by szybko i sprawnie kupić jak najwięcej towaru w jednym miejscu. Najlepsze lokalizacje na tego typu przedsięwzięcia to zatem przemysłowe obrzeża raczej dużych miast. Wielu właścicieli sklepów odzieżowych po zatowarowanie do swoich punktów sprzedaży wybiera się na przykład w okolice Łodzi. Warto zatem swój biznes ulokować tak, by był do łatwy i prosty dojazd z wielu różnych dużych dróg krajowych oraz autostrad. Warto pamiętać, że hurtownia nie zawsze musi mieć ogromną powierzchnię. Można wyspecjalizować się bowiem w hurtowej sprzedaży jakiegoś określonego typu odzieży, na przykład roboczej czy ochronnej. Wtedy swój biznes warto założyć w miejscu, w którym w okolicy znajdują się duże zakłady przemysłowe i firmy.

Źródło porady – M-moda.pl

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 2 / Średnia: 5,00 na 5)
Loading...