Rozmiary Dr. Martens

Marka obuwie Dr Martens lub inaczej Doc Martens, a potocznie mówią buty Martensy. Czym charakteryzuje się ich znane obuwie – poduszką powietrzną umiejscowioną w pięcie obuwia. Buty Martensy były noszone w poprzednim wieku na przełomie lat 70 i 80 przez subkultury – panków oraz skinheadów. Specjalnie dla Was przygotowaliśmy tabelę rozmiarów Dr Martens z dokładnymi wymiarami długości wkładek.

Czym są Martensy?

To kultowe buty, które możesz zobaczyć publicznie u swoich kolegów, koleżanek, znajomych, rodziny, ale również celebrytów jak Rihanna, Sting czy Dalajlama. Ten model butów, czyli martensy opracował doktor wojskowy Klaus Martens. Wyglądają one jak buty żołnierskie, które dzięki zamontowanej poduszce powietrznej w pięcie obuwia zmniejszają poziom bólu podczas korzystania.

Charakterystyczne martensy

Główną cechą martensów jest 8 (osiem) dziurek na sznurowadła. Często wykorzystywana jest dodatkowo żółta nitka do obszycia cholewki. Obuwie mają zaokrąglone noski i masywne podeszwy. Z jednej strony są eleganckie i przyciągające uwagę, natomiast z drugiej noszone przez punkrockowców czy motocyklistów.

Tabela rozmiarów Dr Martens




Damskie buty Dr Martens

Rozmiar Długość wkładki (cm)
35 22,8
36 23,2
37 23,8
38 24,6
39 25,2
40 25,8
41 26,4

Odzież męska Dr Martens – tabela rozmiarów

RozmiarXXSXSSMLXL
Klatkia piersiowa (cm)869297102107112
Klatkia piersiowa (in)343638404244
Talia (cm)717681869196
Talia (in)283032343638

Damskie buty Dr Martens

Obuwie Dr Martens to niezwykłe kolekcje zaprojektowane z najwyższą starannością. W bestsellerach tej marki znalazły się takie modele damskie jak 1460 Smooth, 1460 Pascal Virginia, Jadon Platforms czy 1460 Patent. Do wszystkich tych modeli poniżej znajdziecie odpowiednią rozmiarówkę Dr Martens.

Rozmiar Długość wkładki (cm)
41 26,4
42 27,1
43 27,8
44 28,4
45 29,0
46 29,6
47 31,2

Odzież damska Dr Martens – tabela rozmiarów

RozmiarXXSXSSMLXL
UK6810121416
USA24681012
Japan579111315
Biust (cm)8084889298104
Biust (in)31.53334.53638.540
Talia (cm)626670748086
Talia (in)24.52627.52931.534
Biodra (cm)86909498104110
Biodra (in)34353738.54143

Młodzieżowe buty Dr Martens – tabela rozmiarów

Europejskie rozmiary butów Dr Martens dla dzieci i młodzieży rozpoczynają się od 19 i kończą na 36. Typowa rozmiarówka dziecięca, która umożliwia dobranie odpowiedniego obuwia marki Dr Martens.

Rozmiar UK Rozmiar USA Rozmiar EU Rozmiar JPN
3 4 19 11
3.5 4.5 19.5 11.5
4 5 20 12
4.5 5.5 21 12.5
5 6 21.5 12.5
5.5 6.5 22 13.5
6.5 7.5 23.5 14
7 8 24 14.5
7.5 8.5 25 15
8 9 26 15
8.5 9.5 15.5
9 10 27 16
Rozmiar UK Rozmiar USA Rozmiar EU Rozmiar JPN
10 11 28 17
10.5 11.5 28.5 17.5
11 12 29 11
11.5 12.5 30 11.5
12 13 31 18.5
12.5 13.5 19
13 1 32 19.5
13.5 1.5 32.5 20
1 2 33 20.5
1.5 2.5 33.5 21
2 3 34 21.5
2.5 3.5 35 21.5
3 4 36 22

dr martens
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 70 / Średnia: 4,34 na 5)
Loading...