Jak mierzyć obwody ciała?

Jeśli robisz zakupy online, znajomość pomiarów ciała jest koniecznością, aby uzyskać ubrania w odpowiednich rozmiarach. Rozmiarówka Zara różni się od rozmiarów H & M, a detaliści mogą nawet być niespójni we własnej linii. Rozbieżność niespójności może być przypisana różnym materiałom, zaktualizowanym cięciom produktów o tej samej nazwie, a nawet wymiarowaniu próżności.

Wykonując pomiary swojego ciała, pamiętaj, aby użyć taśmy mierniczej w centymetrach, a nie metalowej taśmy pomiarowej (budowlanej). Zapewni to dokładne zmierzenie twojego ciała. Ponadto należy mierzyć tylko na gołej skórze lub obcisłych ubraniach, aby zapewnić najdokładniejsze pomiary.

Jak dokonać prawidłowego pomiaru:
rozmiary-ciala

Klatka piersiowa lub biust

Ten pomiar jest najczęściej stosowany do górnej części garderoby – topy, koszulki, bluzy lub też sukienki.

Kobiety: Umieść jeden koniec miarki w najpełniejszej części biustu i owiń ją wokół ciała, aby uzyskać pomiar, utrzymując taśmę równolegle do podłogi.

Mężczyźni i dzieci: Umieść jeden koniec paska na środku klatki piersiowej. Owinąć go wokół ciała, utrzymując taśmę równolegle do podłogi.

Rozmiary biustonosza

Biustonosze są wymiarowane przy użyciu unikalnego systemu opartego na dwóch pomiarach obszaru biustu. Aby uzyskać szczegółowe instrukcje dotyczące pomiaru rozmiaru biustonosza i uzyskania odpowiedniego dopasowania, zobacz: Jak zmierzyć stanik.

Talia

Ten pomiar jest stosowany w przypadku bluzek, sukienek i spodni.

Większość linii odzieżowych używa pomiaru „naturalnej talii” dla ich rozmiarów. Aby zmierzyć naturalną talię, czyli znaleźć najwęższą część talii, która znajduje się nad pępkiem i pod klatką piersiową.

Uwaga: niektóre marki stosują „niski” pomiar talii. W tym celu należy dokonać pomiaru w miejscu, w którym normalnie będą trzymać się twoje spodnie.

Biodra

Pomiar ten jest stosowany dla dolnej części garderoby, a czasami dla sukienek.

Jak dokonać pomiaru? Stań równo ze swoimi biodrami i zmierz najobszerniejszą ich część. Pamiętaj również, aby przejść miarką przez swoje pośladki. Może to być trudne, aby utrzymać taśmę na stałym poziomie, gdy robisz to sam – zalecane jest, aby pomógł ci przyjaciel lub abyś to zrobił przed lustrem.

Długość nogawki

Pomiar ten jest wykorzystywany do dresów, dżinsów i innych spodni.

Nogawka (ang. imam) jest odległością od najwyższej części uda do kostki. Najłatwiej jest zmierzyć nogawkę na podstawie dobrze dopasowanej pary spodni. Zmierz od krocza do mankietu na wewnętrznej stronie nogawki. Liczba cm, z dokładnością do ½ cm, jest długością nogawki.

W przypadku kobiet pamiętaj, że dokładny pomiar zależy od tego, czy nosisz obcasy czy płaskie obuwie. Rąbek nogawki powinien trafić na środku pięty lub powinien trafić tuż nad płaskim butem – w zależności od noszonego obuwia. Najlepiej byłoby, gdyby kobiety zrobiły dwa pomiary dla nogawek – jeden dla spodni, które nosisz na obcasach, a drugi dla spodni, które nosisz na płaskiej podeszwie. Zobacz także: rozmiary spodni.

Pomiar szyi

Pomiar szyi jest powszechnie stosowany do wymiarowania koszul męskich. Wiele koszulek sprzedawanych w USA faktycznie używa rozmiaru szyjki w calach jako „rozmiaru”, a do Polski jeszcze ta moda nie zawitała.

Jak wykonać pomiar? Owinąć taśmę pomiarową wokół podstawy szyi, okrążając jabłko Adama. Upewnij się, że taśma jest równomiernie wypoziomowana i że nie owijasz taśmy zbyt mocno wokół szyi. Ten pomiar jest twoim prawdziwym pomiarem szyi. Aby zmierzyć strój koszulki, dodaj pół cm do okrągłej liczby (tj. 14 cm należy zaokrąglić do 14,5 cm) lub zaokrąglij w górę do najbliższego pół cm (czyli 14,25 należy zaokrąglić do 14,5).

Pomiar rękawa

Pomiar rękawa jest często stosowany do wymiarowania koszulek męskich.

Będziesz potrzebował przyjaciela, który pomoże ci w zmierzeniu długości rękawa. Zegnij jedną rękę pod kątem 90 stopni i połóż dłoń na biodrze. Rozpoczynamy pomiar od środka pleców, przez ramię, aż do łokcia, a następnie do nadgarstka, aby uzyskać pełny pomiar w rękawie. Wielkości rękawów są zawsze w liczbach całkowitych, zatem musisz zaokrąglić w górę do najbliższej liczby całkowitej, jeśli to konieczne.

1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 32 / Średnia: 4,88 na 5)
Loading...