Karty sim rozmiary

Dowiedz się, jaki rozmiar karty SIM jest wymagany przez Twój nowy smartfon: Standard SIM, Micro SIM lub Nano SIM.

Jeśli kupujesz nowy smartfon, musisz upewnić się, że masz kartę SIM odpowiedniego rozmiaru, aby zmieściła się w telefonie. Jeśli zmieniasz sieci komórkowe, musisz także upewnić się, że zamówiłeś u operatora kartę SIM odpowiedniego rozmiaru – pasującą w Twoim smartfonie.

W zależności od zakupionego modelu smartfona istnieją trzy rozmiary kart SIM, które mogą potencjalnie być używane w telefonie: standardowa karta SIM, Micro SIM i Nano SIM.

W tym artykule przyjrzymy się różnicom między trzema typami kart SIM. Wymienimy wymagany rozmiar karty SIM dla różnych telefonów i omówimy, w jaki sposób zamówić kartę SIM o odpowiednim rozmiarze. Na koniec przyjrzymy się, jak zmienić rozmiar karty SIM (np. Na Micro SIM lub Nano SIM).
Wprowadzenie do rozmiarów kart SIM

Karty SIM występują w trzech różnych rozmiarach: Standard SIM, Micro SIM i Nano SIM. Odpowiedni rozmiar karty SIM, aby zmieścił się w telefonie, zależy od producenta i modelu smartfona.

Obecnie większość nowych smartfonów zazwyczaj wymaga karty Micro SIM lub Nano SIM. Trzy typy kart SIM różnią się rozmiarem, zgodnie z obrazkiem i tabelą poniżej.

Tabela rozmiarów kart SIM

Typ SIMInna nazwaDługość (mm)Szerokość (mm)Wysokość (mm)
Standard SIM2FF or “Mini SIM”25.0015.000.76
Micro SIM3FF15.0012.000.76
Nano SIM4FF12.308.800.67

Porównanie kart sim

karty SIM

Zmiana rozmiaru karty SIM

Jeśli masz obecnie kartę SIM, ale jej rozmiar jest nieprawidłowy, musisz ją wymienić, aby móc używać jej w nowym smartfonie.

Zasadniczo najlepszym sposobem na to jest poproszenie sieci komórkowej o wymianę. Niektóre sieci komórkowe mogą naliczyć dodatkową opłatę za wymianę karty.

Jeśli zmieniasz standardową kartę SIM na Micro SIM, możesz także użyć narzędzia do cięcia kart Micro SIM. Ze względu na różnice w grubości, nie jest to możliwe, jeśli zmieniasz SIM na Nano SIM (karta Nano SIM, którą sam obciąłeś, będzie nieco za gruba i może zostać zablokowana w gnieździe Nano SIM).

karty SIM
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 5 / Średnia: 5,00 na 5)
Loading...