Ile idzie paczka InPost

InPost – co to jest?

W Polsce powstał prywatny operator logistyczny InPost, który należy do grupy kapitałowej Integer.pl S.A. Dzięki sieci paczkomatów w całej Polsce mamy możliwość samodzielnego, całodobowego nadawania i odbierania przesyłek. Dogodnością tej usługi jest także to, że możemy sami wybrać lokalizację miejsca nadania lub odbioru przesyłki. W InPost jest także możliwość doręczania i nadawania przesyłek przez kuriera. Paczkomaty InPost stały się dobrą alternatywą dla usług kurierskich.

Lokalizacje paczkomatów

Najczęstsza lokalizacja paczkomatów w miastach to osiedla, miejsca przy marketach i galeriach handlowych. Dostosowanie odbioru czy też nadania paczki o każdej porze siedem dni w tygodniu jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla wielu osób korzystających z usług InPost. Kolejnym plusem jest fakt, że przesyłki są o wiele tańsze od usług kurierskich, a na odbiór przesyłki nie musimy czekać w domu.

Ile czekamy na paczkę InPost?

Przesyłki za pośrednictwem InPost możemy otrzymać już dnia następnego po dniu nadania – deklarowany termin dostawy to dzień nadania + kolejny dzień roboczy. Kurier umieszcza paczki w paczkomacie, a odbiorca otrzymuje powiadomienie sms z kodem o możliwości jej odbioru w wyznaczonym przez siebie punkcie. Funkcja taka znacząco ułatwia pracę kuriera, ponieważ nie musi każdej przesyłki dostarczać osobiście do odbiorcy, natomiast adresat ma możliwość wyboru czasowego do odebrania swojej przesyłki, którą musi odebrać z paczkomatu w ciągu 48 godzin. Po tym terminie nieodebrana przesyłka wraca do nadawcy. InPost przetwarza zamówienia 24 godziny na dobę, siedem dni w tygodniu, natomiast doręczanie paczek do paczkomatów odbywa się od poniedziałku do soboty.

Śledzenie przesyłki InPost

Mamy możliwość śledzenia swojej przesyłki od momentu jej nadania, natomiast do paczkomatu powinna trafić w ciągu dwóch dni. W niektórych przypadkach mamy możliwość szybszego odbioru przesyłki. Dodatkową usługą wprowadzoną przez InPost jest Paczka w Weekend, którą można odebrać od czwartku po południu do niedzieli w wyznaczonych punktach współpracujących z InPost.

inpost
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 11 / Średnia: 4,36 na 5)
Loading...