Ile idzie paczka z Aliexpress?

Portal Aliexpress stał się jedną z największych konkurencji dla Allegro. Nic dziwnego jeśli patrzymy na ceny produktów, które są niższe czasami o połowę w porównaniu z tymi w Polsce. Niemniej jednak niskie ceny i duży wybór nie idzie w parze często z przesyłką.

Ile idzie paczka z Chin do Polski?

Zakupione produkty na portalu Aliexpress wysyłane są często nawet za darmo. Pierw w Chinach nadawane są poprzez tamtejszy zazwyczaj China Post. Następnie taka paczka trafia do Polski. China Post współpracuje z Pocztą Polską. Zatem zakupiony towar trafia do jednej z polskich sortowni, tzw. WER – Węzeł Ekspedycyjno-Rozdzielczy. W większości przypadków jeśli mowa o paczkach z zagranicy jest to WER Warszawa. Przesyłka oczekuje w sortowni na swoją kolej. Kolejnym etapem jest przerzucenie paczki z sortowni do dalszej podróży, czyli regionalnych WERów lub jeśli jest taka opcja bezpośrednich już urzędów pocztowych. No i ostatnim etapem jest doręczenie paczki.

Cała procedura jak widać nawet jakby się uprzeć, że szybko zostanie nadana następnie przesłana do Polski, a w sortowni trafi cudem pierwsza na taśmę i przyjedzie do naszego regionu, gdzie listonosz przyniesie ją nam do domu to i tak, może to trwać nawet kilkanaście dni.


Ile idzie przesyłka z Aliexpress

Standardowo od 25 do 40 dni

Ekspresowo od 10 do 20 dni

Rekord w moim przypadku 11 dni

Uwaga! Pamiętaj, że dodatkowym plusem tego oczekiwania.. nawet czekając te 25 czy 30 dni zazwyczaj przesyłka z Chin do Polski jest darmowa! (zwróć tylko uwagę w opisie czy na 100% jest za free).

Zobacz także:

  • ile idzie paczka kurierem
  • ile idzie list ekonomiczny
  • list priorytetowy
    1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 37 / Średnia: 4,57 na 5)
    Loading...