Wymiary materacy

Urządzając sypialnię lub pokój dziecka podstawowym meblem wyposażenia jest łóżko. Zadajemy sobie wtedy pytanie jaki wybrać materac aby zapewnić sobie lub naszym bliskim dobry sen. Przed zakupem musimy wiedzieć czym należy kierować się wybierając ten jeden pośród szerokiej gamy asortymentu jaki oferują nam producenci. Materac musimy dopasować do swoich potrzeb, aby zapewnił nam wygodę i odpowiednią jakość snu. Jeżeli nasz zakup dokonamy w salonie to warto wypróbować materac na miejscu. Wybrać taki, który będzie spełniał nasze kryteria, ponieważ sprzedawcy oferują nam taką możliwość. Poleżmy na nim przez chwilę, należy ułożyć się w pozycji, w której zasypiamy i się budzimy. Materac powinien zapewnić nam rozluźnienie i odprężenie. Zapytajmy sprzedawcę jakie materiały zostały zastosowane do jego produkcji.

W sklepach prezentowane są próbki materaca w przekroju, możemy na nich zobaczyć z czego składają się poszczególne warstwy. Przy wyborze materaca należy wziąć pod uwagę wzrost i ciężar użytkownika dopasowując do odpowiedniej twardości i rodzaju. W ofercie producentów mamy różne wymiary materacy, które należy odpowiednio dobrać do wieku i potrzeb użytkownika oraz do rozmiarów ramy łóżka (tutaj pisaliśmy o wymiarach łóżeczek dziecięcych).

materace

Wymiary materacy dla dorosłych

Jeżeli będzie przeznaczony dla jednej dorosłej osoby jego szerokość musi mieć minimum 70cm, zaś materac dla dwóch dorosłych osób powinien mieć szerokość minimum 140cm. Długość materaca dobieramy do wzrostu użytkownika i dodajemy 20cm co daje nam sumę minimalnej jego długości jaką powinniśmy wybrać. Producenci zapewnili nam bardzo duży wybór rozmiarów materacy.

Wymiary materacy dla dziecka i nastolatka

Jeżeli kupujemy materac dla dziecka możemy kupić go o wymiarach 60x120cm lub 60x140cm w zależności jaką mamy szerokość ramy łóżeczka. Dla nastolatka lub jednej dorosłej osoby kupimy materac dostępny o wymiarach 70x120cm, 70x140cm, 70x200cm, 80x160cm, 80x180cm, 80x190cm, 80x200cm jak również 90x180cm, 90x190cm, 90x200cm. Jeżeli rama łóżka jest większa możemy dokonać wyboru w wymiarach materacy 100x190cm, 100x200cm lub 120x190cm i 120x200cm.

Wymiary materacy dla seniora

Materac, który będzie użytkowany przez seniora powinien być zrobiony z materiałów bardziej utwardzonych i usztywnionych, które będą odgrywały rolę stabilizacji poszczególnych części kręgosłupa jak również są oferowane takie, które działają przeciw odleżynom. Materac dla seniora powinien zapewniać stabilizację ciała, którego warstwa bazowa powinna być sprężysta. Dokonując zakupu materaca dla seniora należy wybrać taki, który zapewni wygodę użytkowania, ponieważ często osoby starsze ze względu na stan zdrowia są zmuszone przebywać w łóżku wiele godzin w ciągu dnia. Materac musi zapewnić seniorowi spokojny sen i relaks. Dlatego wybierając wymiar materaca należy wziąć pod uwagę wzrost seniora, który będzie go użytkował jak również wymiar ramy łóżka. Kupując materac do sypialni dla par należy się zastanowić czy chcemy jeden duży materac czy dwa oddzielne, gdzie będziemy mogli dopasować każdy odpowiednio do wagi i wzrostu użytkownika.

Jeden materac dla dwóch osób – jaki wymiar?

Dobierając jeden materac do łóżka dla dwóch osób mamy do wyboru różne wymiary jak na przykład 140x190cm, 140x200cm. Do większych łóżek jest wybór materacy o wymiarach 160x190cm jak i 160x200cm. Do dużego łoża małżeńskiego producenci oferują materace o wymiarach 180x190cm, 180x200cm oraz 200x190cm i 200x200cm. Właściwy dobór materaca odgrywa istotną rolę podczas naszego snu. Dobrze dopasowany do naszych potrzeb pod względem rozmiarów zapewni nam spokojny i wygodny sen.

materace
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 5 / Średnia: 5,00 na 5)
Loading...