Ile idzie list polecony priorytetowy?

Poczta Polska udostępnia nam dwie możliwości wysyłek listu poleconego: polecony ekonomiczny oraz polecony priorytetowy. Pierwsza różnica to czas dotarcia listu na miejsce. Priorytetowy jak sama nazwa wskazuje ma pierwszeństwo. Według informacji i doświadczenie idzie on maksymalnie jeden dzień od nadania, gdy list ekonomiczny może iść nawet do 3 dni od nadania.

Czas nadania listu – ważna kwestia

Bardzo ważną kwestią, o której większość nadających zapomina to czas. Jeśli list dostarczymy i nadamy do adresata do godziny 15:00 to możemy mieć wstępnie pewność, że dojdzie na dzień następny (roboczy). To jest ważny warunek – godzina nadania. Po godzinie 15:00 niestety, ale nie mamy takiej pewności, czy list priorytetowy znajdzie się w rękach adresata na następny dzień roboczy.


Tabela przesyłek listów

Rodzaj listuCzas dostarczenia
list polecony priorytetowy krajowymax. 1 dzień roboczy od nadania
list polecony priorytetowy zagranicznymax. 3 dni robocze od nadania

Cena listu poleconego priorytetowego

Na tą chwilę (02.2018) cena standardowego listu Gabaryt A i masa do 350 g: ekonomicznego wynosi 5,20 zł, a priorytetowego 6,80 zł. Jak widać różnica jest niewielka, a jeśli zależy nam na czasie dostarczenia warto czasami dołożyć kilka groszy, aby adresat otrzymał szybciej list.

Zobacz także:

list priorytetowy
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 40 / Średnia: 4,13 na 5)
Loading...