Rozmiary kasków narciarskich

Ogólnie rzecz biorąc, kaski snowboardowe i narciarskie pasują do poniższej tabeli rozmiarów, jednak różnice w kształcie głowy mogą powodować, że kaski będą minimalnie ciasne lub niewygodne dla niektórych osób. Pragniemy jednak podkreślić, że kaski ze średniej i wyższej półki cenowej posiadają dodatkowe możliwości ustawienia obwodu głowy – pokrętło z tyłu kasku (widoczne na jednym z poniższych zdjęć).
Dlaczego dobrze dopasowany kask narciarski jest ważny?

Prawidłowo dopasowany kask jest niezwykle ważny. Zapewnia, że ​​kask działa zgodnie z przeznaczeniem i oferuje najlepszy możliwy poziom ochrony naszej głowy. Podczas uderzenia z innym przedmiotem czy powierzchnią nie zsunie nam się z głowy i zapewni doskonałą amortyzacje, co jest niezwykle ważne.

Jak dokonać pomiaru?

Zmierz obwód głowy za pomocą miękkiej taśmy krawieckiej. Upewnij się, że taśma przechodzi przez środek czoła, ponad uszami i ponad naturalnym guzem z tyłu głowy. Pamiętaj o dodatkowym 1 cm na długie lub grube włosy lub jeśli zamierzasz nosić czapkę lub kominiarkę pod kaskiem.

Jeśli pomiar znajduje się na szczycie każdego z rozmiarów, radzimy wybrać większy rozmiar niżeli mniejszy. Dzięki temu będziesz mieć pewność, że rozmiar będzie prawidłowy. Jeśli twoja głowa ma dokładnie ten sam obwód, co kask wybierz większy rozmiar, ponieważ jest mało prawdopodobne, aby twoja głowa była dokładnym kształtem kasku.

Rozmiary kasków narciarskich dla dorosłych

Rozmiar

XXXSXXSXSSMLXLXXL

Obwód głowy (cm)

49-50 51-52 53-54 55-56 57-58 59-60 61-62 63-64

kask doroslykask-narciarski

Rozmiary kasków narciarskich dla dzieci
Rozmiar

XS/SS/MM/L

Obwód głowy (cm)

47 – 5151 – 5453 – 56

kask-dzieciecynarciarski-kask

Jak kupić kask narciarski

Kaska narciarski to jest nasze bezpieczeństwo i życie. Pamiętaj, ważne – nie wyjeżdżaj na trasę bez kasku! Odpowiednio dopasowany kask powinien być:

  • idealnie przylegający do głowy
  • stosunkowo lekki
  • ani za luźny ani za ciasny
  • tak dopasowany, abyś mógł swobodnie poruszać głową
  • trzymać się tak, aby nie zjeżdżał na oczy

Załóż kask, zapnij pod szyją złap go dwiema rękoma – pokręć głową w lewo i prawo, spróbuj zdjąć kask i poruszać w tył i przód. Kask powinien po tych czynnościach nadal pozostać na miejscu.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie kasku?

Może to są detale, ale dla jednych małe a dla drugich wielkie detale i szczegóły – zobacz czy jest możliwość zwiększenia/zmniejszenia rozmiaru kasku poprzez pokrętło, czy jest wyściółka pod brodę przy zapięciu kasku, czy na uszach będziesz miał wyściółkę czy plastikowe mocowanie, czy kask ma zaczep na gogle narciarskie?

Zobacz także:

kask narciarski
1 Gwiazdka2 Gwiazdki3 Gwiazdki4 Gwiazdki5 Gwiazdek (Ocen: 12 / Średnia: 5,00 na 5)
Loading...